Hazal Kaya

10 aktoret me te bukura dhe me te paguara ne Turqi

Jane te bukura, kane stil unik dhe look perfekt. Ja cilat jane aktoret me te bukura dhe me te paguara te momentit ne Turqi.

Hazal Kaya

Hazal Kaya eshte e para ne listen e aktoreve me te bukura turke. Ka lindur me 1 tetor te vitit 1990 ne Gaziantep (Turqi). Emri i saj i vertete eshte Leyla Hazal Kaya, emer mjaft i njohur ne insdustrine turke te filmit. Aktrimi eshte preokupimi kryesor i saj i momentit.

Tuba Ünsal

Tuba Ünsal, nje aktore mjaft e njohur ne Turqi, vjen e dyta ne renditjen e me te bukurave ne kinematografine turke. Ka lindur me 7 dhjetor 1981, ne Denizli (Turqi). Emri i vertete i saj eshte Tuba Ünsal. Aktrimi dhe modelimi jane dy fushat me te cilat ajo merret me se shumti.

Beren Saat

Aktorja turke, Beren Sat, eshte njera prej me te njohurave ne Turqi. 30-vjeçarja gezon nje adhurim te madh te publikut dhe honorari i saj per nje episod mberin ne 20 mije euro. Beren nxjerr te holla te tjera edhe permes reklamave te ndryshme.

Merjem Uzerli

eshte nje nga akoret gjermano-turke me te bukura dhe me te paguara. Merjem eshte e njohur nga te gjithe per serialin e famshem “Sulltani i Madherishem”, me te cilin u pagua me nje honorar 4000 euro per episod ne kohen qe filloi xhirimet, por me vone producentet e pane me te pershtatshme te paguhej 12.500 euro. Por edhe kjo nuk mjaftoi per aktoren, pasi ajo u terhoq pikerisht per shkak te pageses se ulet.

Burcu Kara

Burcu Kara eshte nje emer tjeter ne kete renditje. Ka lindur me 1 mars 1980 ne Bursa. Aktrimi dhe prezantimi jane dy fushat e saj te suksesshme, me te cilat edhe ajo paguhet shume.

Nurgul Yesilcay

Nurgul Yesilcay renditet e katra ne listen e aktoreve me te bukura turke. Ka lindur me 26 mars, 1976 ne Afyonkarahisar (Turqi). Nurgul eshte e njohur si Jasemini nga seriali “Dashuri dhe Ndeshkim” dhe eshte njera prej aktoreve me te paguara, por edhe te privilegjuara turke. Honorari per nje episod per Nurgu shkon deri ne 20 mije euro.

Aysun Kayaci

Aysun Kayaci eshte nje tjeter aktore, e cila renditet ne top listen e femrave me te bukura turke. Ka lindur ne mars te vitit 1981 ne Stamboll. Perveç aktrimit, Aysun Kayacı merret edhe me modeling, me te cilin fiton shuma te koniderueshme parash. Po ashtu, 34-vjeçarja eshte e njohur edhe si nje nder prezantueset me te mira te botes televizive turke.

Tuba Büyüküstün

Tuba Büyüküstün eshte nje aktore tjeter, e cila renditet ne top 10-shen e aktoreve turke. Ka lindur me 5 korrik te vitit 1982 ne Stamboll. 33-vjeçarja eshte e njohur si Asia ne serialin “Asia”’, serial me te cilin rrembeu zemrat e publikut. Popullariteti qe gezon te publiku eshte i njohur per producentet, ndaj Tuba per nje episod merr rreth 12 000 euro. Aktorja, se shpejti do t’i prezantohet publikut ne SHBA, ne versionin amerikan te serise turke “20 Dakika”.

Bergüzar Korel

Bergüzar Korel eshte po ashtu nje nga aktoret me te bukura dhe me te paguar ne industrine turke te filmit. Ka lindur me 2 shtator te vitit 1982 ne Stamboll dhe emri i saj i vertete eshte Bergüzar Korel Ergenç. eshte nje nga aktoret e cilesuara me stilin me te mire ne veshje. E njohur per ne si Sheherzadja ne serine “1001 net” per serine “Karadayi”, ku luan me Kenan Imirzalioglun, Bergüzar fiton rreth 12 000 euro per nje episod. Po ashtu, fitimet e saj vijne edhe nga fusha e modelimit, te cilen ajo e ushtron prej shume vitesh.

Ceyda Ates

Ceyda Ates eshte nje aktore shume ebukur turke. Ka lindur me 14 shtator ne Ankara dhe eshte mjkaft e njohur ne Turqi per rolet e saj ne disa seriale. Aktrimi eshte profesioni me te cilin Ceyda merret prej vitesh./class