10 favoritet e Champions League (Foto)

Lidhur me artikullin:

Barcelona eshte favoritja kryesore per te perseritur suksesin ne Champions League. Ne prag te hedhjes se shortit te Champions, skuadra katalonase vleresohet edhe nga bastoret si favorite per te fituar edhe edicionin e sivjeme.
Pas Barcelones favorit kryesor eshte Bayern Munchen. Kete edicion do te shihet se a do te vleje per Pep Guardiolen e treta e verteta.
Real Madridi eshte skuadra e trete favorite. Rafa Benitez eshte mjeshter i garave evropiane dhe kete gje pritet ta tregoi sivjet edhe me Realin.
PSG dhe Manchester City kane koeficiente te njejte si skuadra favorite. Skuadrat e sheikeve kane investuar mjaft per te fituar kete trofe te çmuar.
Chelsea me Mourinhon sigurisht se ben pjese ketu sidomos pasi qe kete gare nuk e ka fituar asnjehere me kete trajner.
Arsenali gjithmone llogaritet si skuader e forte, anipse asnjehere nuk ia din shijen ketij trofeu.
Rikthimi i Manchester United ne Champions do ta beje me interesante kete gare pasi qe gjiganti anglez tradicionalisht eshte i forte ne ngjarje te tilla.
Juventusi eshte me i dobesuar sivjet me largimin e yjeve si Pirlo, Vidal e Tevez, por Allegri prape do te kerkoi befasine.
Atletico Madridi me shume transfere dhe me Diego Simeonen do te jete makth per secilen skuader qe ndeshet me ta ne kete gare.

Burimi: Indeksonline