10 trajneret me te mire ne bote ( Foto)

Lidhur me artikullin:

Tani qe te gjitha kampionatet dhe garat evropiane po e marrin fundin, jane publikuar emrat e 10 trajnereve me te mire ne bote aktualisht. Instituti per vleresimin e trajnereve ne bote, “Coach World Dranking” e ka publikuar top 10-shen e trajnereve me te mire ne bote.
Luis Enrique eshte i padiskutueshem ne poziten e pare. Enrique me 16.754 vota eshte para Ancelottit qe ka 15.894 vota.
Unay Emery i Sevilles eshte ne poziten e trete duke lene prapa Guardiolen e Simeonen.
Arsene Wenger eshte ne poziten e tete, ndersa Jose Mourinho vetem ne poziten e dhjete.

Burimi: Indeksonline