Marco Reus mun te largohet nga Borussia Dortmund per shumen e 25 milione euro

11 yjet e Bundesliges qe mund te largohen prej klauzoles (foto)

Jane te shumte futbollistet qe kur nenshkruajne kontratat me drejtuesit e skuadrave kerkojne qe te kete nje klauzole largimi ne kontrate. I tille ishte rasti i Mario Getze qe u largua nga Dortmund per ne Mynih per shumen e 37 milione euro. Javi Martinez kishte ne kontrate nje klauzole prej 40 milione euro te cilen Bayern e pagoi ne arkat e Athletic Bilbao veren e vitit 2012. Kete sezon futbollisti me i perfolur qe mund te largohet per shkak te kesoj klauzole eshte marco Reus. Edhe pse eshte perfolur per nje shume prej 35 milione euro, mediat gjermane kane zbuluar se cmimi i vertete i vendosur ne kontraten e Reus eshte 25 milion euro. Nje cmim qesharak po te shohesh cilesite e Reus ne fushe. Por nuk eshte vetem Reus ne Bundeslige qe ka nje klauzole ne kontrate. Edhe dhe Luiz Gustavo apo Donis Avdijaj i Schalke.