20 Patrice Evra

20 futbollistet me te mire te Champions League qe nga viti 1992 (Foto)

Para fillimit te perballjeve direkte ne Ligen e Kampioneve, portali “goal.com” ka publikuar listen me 20 lojtaret me te mire qe kane luajtur ne kete kompeticion madheshtor qe nga viti 1992.

Perzgjedhja e kandidateve u ben ne baze te aftesive te tyre, qendrueshmerise, jetegjatesise ne kete kompeticion si dhe suksesit te arritur.

Renditja eshte shume interesante, teksa vendi i pare mbahet nga nje emer i madh i viteve te fundit.