6 rezultatet me te thella ne El Clasico

Lidhur me artikullin:

Ndeshjet ndermjet Barcelones dhe Real Madridit kane ditur shume shpesh qe te prodhojne rezultate te pabesueshme.

Kur jemi vetem nje dite larg ndeshjes me te madhe ne bote per klube Barcelona-Real Madrid, mund t’ia hedhim nje sy rezultateve befasuese nder vite.

Perveç fitoreve te veshtira, El Clasico shpesh here ka prodhuar edhe rezultate te befasishme, te cilat kane qene ne te mire te Barcelones dhe Realit.

Fitoren me te thelle e ka shenuar Real Madrid me rezultat 11:1, ndersa fitoren e fundit me te thelle e ka realizuar Barcelona me rezultat 5:0.

Me poshte mund te shihni 6 ndeshjet me rezultatin me te thelle:

Real Madrid 11-1 Barcelona.

Real Madrid 8-2 Barcelona.

Barcelona 1-6 Real Madrid.

Real Madrid 5-0 Barcelona.

Real Madrid 2-6 Barcelona.

Barcelona 5-0 Real Madrid.

Burimi: Gazeta Express