A do te luaj Shaqiri per Kosoven, pergjigjet…

Lidhur me artikullin:

Xherdan Shaqiri mund te luaj per Kosoven nese ka vullnet dhe Deshire.

Kryetari i Federates se Futbollit te Kosoves (FFK), Fadil Vokrri ka thene se Shaqiri mund te luaj per Kosoven, nese ka deshire dhe vullnet.

“Kosova eshte shtet dhe te drejt kane te luajne te gjithe futbollistet qe kane shtetesi te Kosoves dhe eshte vullnet dhe deshire e tyre luajne per Kosoven apo jo”, deklaroi Vokrri.

Ndersa perzgjedhesi Albert Bunjaki tha: “Çdo kush deshiron te kete nje perfaqesueses se me te fuqishme. Ka plote lojtare qe na u kane bashkengjitur gjate rrugetimit tone. Me kete eshte rritur edhe konkurrenca dhe ne besojme se do te kemi nje ekip te mire”.

Burimi: Lajmi.net