A jeni gati për Samsung Galaxy S9 Plus Lite?

 

Ndërsa ne presim që Samsung Galaxy Note 9 të bëhet realitet në të ardhmen e afërt, një pajisje tjetër me të vërtetë interesante mund të vijë në të njëjtën kohë, ose ndoshta edhe më herët – Samsung Galaxy S9 Plus Lite. Celulari, me një emër të jashtëzakonshëm të gjatë, është zbuluar vetëm në TENAA, website për certifikimin e telefonave kinez.

Nga lista, ne shohim se celularin vjen me numrin e modelit SM-G8855 dhe një konfigurim të dyfishtë kamera në pjesën e pasme me një kombinim lente primare dhe sekondare prej 24MP dhe 16MP.

Kamerat janë vendosur vertikalisht në këndin e sipërm të majtë, i cili sipas mendimit tonë është një kopje e lodhshme e stilit të iPhone X.

Samsung mund të kishte përdorur thjesht dizajnin më të mirë, atë të S9 Plus. Duke u zhvendosur në pjesën e përparme, gjejmë një fotokamera automatike 8MP.

Nga certifikatat e TENAA-s ne gjithashtu mësojmë se Galaxy S9 Plus Lite do të pajiset me një procesor okta-core, ose 2.2Ghz ose 1.8Ghz (ndoshta një Exynos 9810), i çiftëzuar me 4GB RAM dhe 64GB hapësirë ​​të brendshme.

Karakteristika të tjera përfshijn`ë:

  • një ekran AMOLED prej 6.28 inç me rezolucion 2280 x 1080 piksel
  • një bateri 3700mAh (më e madhe se Galaxy S9 Plus).

Disa ekspertë sugjerojnë se Samsung Galaxy S9 Plus Lite mund të lançohet vetëm në Kinë, por është shumë herët ta konfirmojmë ose ta mohojmë atë. Shpresojmë shumë që ky produkt të vijë edhe në Shqipëri.

/ose.al


  • arti

    NO