Aeroporti Congonhas, Sao Paolo, Brazil

Aeroportet me te rrezikshme ne bote (Foto)

Jane perzgjedhur si aeroportet me te rreikshme ne bote per shkak se gjenden ne mes te qytetit ose shume prane oqeanit. Por ka dhe aeroporte ne mal. Ne kete liste te aeroporteve te rrezikshme ben pjese dhe aeroporti i famshem i New York.

Shumica e ketyre aeroportvete jane ne vende turistike dhe jane te frekuentuara ne menyre masive. E ndersa pasagjeret mendojne per te kaluar pushimet, pilotet ‘vuajne’ derisa ulen ne keto aeroporte