Brad Pitt

Aktoret e Hollywood qe qajne me shume (Foto)

Kushdo qe thote se meshkujt nuk qajne, atehere ai person nuk ka pare shume filma sidomos jo filmat ku luajne aktoret per te cilet do te bejme fjale ne kete shkrim.

Ata njihen per qendrueshmeri, mashkulloresi, por keta aktore nuk pertojne te tregojne as dhe anen e tyre te bute – pasi qe ne shume filma ku kane luajtur jane perlotur.

E pazakonshem eshte fakti se po keta aktore njihen per rolet e njerezve te forte, andaj kur i shohim ne role te personave te ndjeshem duket sikur ata kane ikur nga origjinaliteti i tyre.

Sidoqofte, te qarat e tyre jane shpeshtuar, ndersa kete lloj te ndjeshmerise mashkullore publiku ka filluar te pranoje gjithnje e me shume.

Pa marre parasysh nese behet fjale per lotet e kenaqesise, merzise apo dhe te dhimbjes, nje gje eshte e qarte, koha kur meshkujt jane portretizuar si persona stoik por dhe pa ndjenja ka perenduar.

Te shohim ne vijim se cilet aktore perloten me se shpeshti ne filma, respektivisht ne cilet filma te famshem ata jane perlotur.