Ambasadori francez: “Vizita ne Beograd, moment shume i rendesishem”

Lidhur me artikullin:

Franca ka pershendetur viziten e kryeministrit shqiptar ne Serbi dhe takimin e dy kryeministrave Edi Rama dhe Aleksander Vucic. Qendrimin e ka artikuluar ambasadori francez ne vendin tone Bernard Fito i cili e ka vene theksin te ardhmja e perbashket e dy vendeve ne familjen evropian.

Eshte nje moment shume i rendesishem historik per, Shqiperine dhe Serbine. Eshte nje moment shume i rendesishem per bashkepunimin rajonal dhe Franca e vlereson shume kete bashkepunim. Shqiperia dhe Serbia kane nevoje per njera- tjetren dhe Evropa ka nevoje per dyja e marredhenie miqesore mes dy vendeve.

Ambasadori francez vizitoi qytetin e Korces dhe pati nje takim kryetarin e bashkise Sotiraq Filo.