Arrestohet ne Verona me 28 kg marijuane 37 vjecari shqiptar

Lidhur me artikullin:

Nje 37-vjeçar shqiptar eshte arrestuar ne Verona pasi u kap me 28 kg marijuane, 700 grame kokaine dhe 25 mije euro cash.

Gjithashtu gjate kontrollit nga garazh, u gjeten materiale per perpunimin dhe paketimin e droges si dhe 47 telefone celulare dhe 6 makina qe kishte vende te posaçme per te fshehur droge gjate transportit.

I arrestuari eshte Artur Petushi, i cili konsiderohet si nje nga trafikantet me te medhenj te droges ne veri te Italise dhe qe ka lidhje nderkombetare per trafikun e droges.

Edhe pse ai eshte hetuar per shume çeshtje rezulton pa rekorde kriminale. Arrestimi i tij erdhi pas hetimeve komplekse, ku u perfshine police civile, pergjime telefonatash dhe analizim informacionesh.

 

droga