Barcelona ka nje plan te tmerrshem per El Clasico

Lidhur me artikullin:

Barcelona ka nje arsye shtese per te fituar El Clasicon e 22 marsit. Gjiganti katalan deshiron te shkaterroje atmosferen ne Real Madrid, dhe raportin edhe ashtu te tensionuar mes ekipit dhe tifozeve.
Real Madrid eshte ne seri negative prej tri ndeshjeve pa fitore, ne te gjitha garat. Edhe pse skuadra arriti te kualifikohet ne çerekfinale te Liges se Kampioneve, pavaresisht humbjes 3:4 ne Santiago Bernabeu nga Schalke.
Por, Los Blancos kane humbur kryesimin ne La Lige dhe kjo ka ndezur alarmin ne klub.
Te dielen e fundjaves se ardhshme skuadra viziton Barcelonen. E atje e pret nje detyre e veshtire kunder nje skuadre ne forme.
Madje, sipas te perditshmes sportive katalane, Barcelona ka nje arsye shtese per te fituar El Clasicon e 22 marsit.
Gjiganti katalan deshiron te shkaterroje atmosferen ne Real Madrid, dhe raportin edhe ashtu te tensionuar mes ekipit dhe tifozeve.

Burimi: Lajmi.net