Bayern vs Man Utd, formacionet dhe lajmet e fundit rreth takimit

Champions League / Pas barazimit ne takimin e pare dy gjigandet Europian luajne sonte aktin e dyte te cerek finaleve te Champions League. Vendasit per te konfirmuar veten pas fitimit te trofeut ne sezonin e kaluar dhe miqte per te dale nga kriza e ketij sezoni.

Formacionet

Bayern Munich: Neuer; Rafinha, Dante, Boateng, Alaba; Kroos, Lahm; Robben, Ribery, Gotze; Mandzukic
Man United: De Gea; Jones, Samlling, Vidic, Evra; Fletcher, Carrick; Valencia, Rooney, Welbeck; Hernandez

 

Taktika e Formacioneve

Bayern-Munich-formation-tactics

Manchester-United-formation-tactics