Berisha – Rama, si aktore humori ne Parlament (Foto, Video)

Lidhur me artikullin:

Ish kryeministri Sali Berisha dhe kryeministri Edi Rama per gati 10 minuta qendruan bashke ne foltoren e kuvendit. Ndersa Berisha lexonte nje pjese nga dokumentet per aferen e CEZ, Edi Rama ka marre te gjithe vemendjen e salles, duke qendruar ne krah te tij.

Ne fillim, kreu i Kuvendit, Ilir Meta i ka dhene fjalen Edi Rames per te folur, por Berisha tashme ishte nisur nga vendi i tij, me dokumenta ne duar. Rama ka preferuar te mos kembengule per te folur i pari, por ka zgjedhur te qendroje afer Berishes here duke pare oren, e here duke miratuar me koke, per ate qe lexonte Berisha. Madje ne nje moment kreu i qeverise eshte ankuar me humor per kohen qe po kalonte pertej limitit te caktuar. Pasi ka nisur te flase, Rama i tha deputeteve se Berisha ne fakt edhe shtonte diçka tek dokumentet qe lexonte.

 

berisha2

 

berisha3

berisha4

berisha5

berisha6

berisha7