Çfare ndodh kur nje pornostare dashurohet me nje prift

Lidhur me artikullin:

Dashuria nuk njeh kufij!

Crystal DiGregorio, nje ish-aktore pornostar qe mbante emrin Nadia Hilton ne filmat me pulle te kuqe, pati nje aksident me makine prej gjendjes se dehur ne qershor qe e beri ta rishikonte jeten. Pas kesaj, e motra kembenguli qe ajo te takonte nje predikues 23 vjeçar Dave Basette dhe, nuk do e besoni, ata rane ne dashuri.

Paten kimi te menjehershme, sipas DiGregorio. Megjithate, te tjereve nuk u mbushet mendja qe e kane me te vertete. Basette thote qe historia e tyre e dashurise eshte “pak si Romeo dhe Xhuljeta e Shekspirit” sepse shumica e miqve te tyre nuk e aprovon. Por ai nuk do t’ia dije: “Nese Jezusi e lejoi kete, kush jam une ta refuzoj!” ka thene ai. “As e kaluara ime nuk eshte aq e mire”. Megjithate ai nuk e zgjat me shume kete teme. Pas te gjithave, ai i ka kerkuar DiGregorio te martohet me te sepse “ajo vendosi te ndryshonte jeten, jo per ate, por per vete dhe per Zotin.” Ndryshimi i jetes perfshin punen “si asistente ligjore dhe veshjen e fundeve poshte gjurit”./class

Ata do martohen ne kishe kete vit.