‘Çmendet’ United, 100 milione euro per kete lojtar

Lidhur me artikullin:

Sipas te perditshmes gjermane ‘Sport1’, Manchester Unitedi jane te gatshem te bejne ‘çmendurine’ ne kete merkato, duke ofruar plot 100 milione euro per yllin e Bayern Munich, Thomas Muller.
Trajneri i djajve te kuq, Louis van Gaal eshte nje adhurues i madh i sulmuesit gjerman, kur dihet se çfare talenti dhe çfare pune te madhe kryen Muller.
Gjate kesaj merkatoje klubi anglez ka transferuar nga Bayerni njerin nder mesfushoret me te rendesishem te tyre, Bastian Scheeinsteiger.

Burimi: Indeksonline