David De Gea: “United mund te fitoje Europa League”

Lidhur me artikullin:

Portieri i Manchester United, David De Gea kerkon qe skuadra e tij te shikoje perpara dhe te mos mendoje per deshtimet e pjeses se pare te sezonit. Gardiani spanjoll beson se skuadra e tij ka mundesi ta fitoje trofeun e Euyropa League dhe do t’i perqendroje fuqite ne kete eveniment.

“Europa League eshte nje eveniment terheqes. Kam kujtime shume te bukura nga finalja e fituar ne vitin 2010 me Atletico Madrid. Ne jemi Manchester United dhe pavaresisht eliminimit nga Champions League tashme duhet te mendojme te vazhdojme perpara. Europa League eshte nje kompeticion i gjate dhe kjo na i ndryshon disi regjimin per shkak te kalendarit te ngjeshur. Gjithsesi une mendoj se jemi ne gjendje te fitojme”.

Ne raundin e ardhshem Manchester United do te perballet me skuadren e Midtjylland dhe De Gea parashikon 180 minuta te veshtira kunder ekipit qe eliminoi anglezet e Southampton.

“Jemi shortuar me nje skuader te veshture por çdo kundershtar ne kete kompeticion eshte i tille. Ne kemi objektiv fitoren ne te dyja ndeshjet dhe shpresoj qe t’ia dalim mbane”.