De Biasi tregon se kush eshte talenti me i madh i Shqiperise

Lidhur me artikullin:

dhe jane nen vezhgimin e tij. Ai ne veçanti ka folur fjale te mira per Rashices.
De Biasi gjate periudhes te tij tre vjeçare ne krye te stolit kuqezi, ka qene nder perzgjedhesit qe ka ndjekur mbi 150 futbolliste shqiptare, te cilet luajne ligat e ndryshme evropiane per te mberritur ne grupin aktual te suksesshem qe eshte kualifikuar ne finalet e “France 2016”.

Ai ka listen e gjere, deri ne detaje, madje edhe te futbollisteve te rinj, te cilet kane pretendente per t’u afruar ne Kombetaren e te rriturve.

“Milot Rashica eshte nje lojtar i jashtezakonshem. E kam pare ka nje teknike te larte. Por, duhet te shohim zhvillimin e tij. Nje lojtar me te ardhme te madhe eshte edhe Rey Manaj, apo vellai i Ajetit qe luan te Baseli, apo edhe Kristi Qose qe luan ne Greqi”, ka thene trajneri i Kombetares, Ganni De Biasi per emisionin “Opinion” ne TV Klan.

ajeti manaj 2 qose rashica