Dieta me e fundit: Kombinoni seksin me keto ushqime

 

SHBA – Te hash dhe te mbetesh serish ne forme, po tashme eshte e mundur fale kombinimit te ushqimit me seksin. Behet fjale per nje recete qe ben mrekulli, ose te pakten shume te shijshme, qe ekspertet e kane quajtur dieta e seksit.

Te konsumosh disa lloje ushqimesh perpara nje raporti seksual, kjo mesohet te jete leva e suksesit.

Jane te shumte ekspertet qe besojne se seksi mund te konsiderohet nje diete. Kombinimi i seksit me ushqimet e duhura, eshte keshilla me e mire per nje dobesim te shpejte. Ja ushqimet qe duhet te konsumoni perpara nje raporti seksual.

SUSHI
Ne vend te pare qendron sushi. E kane zgjedhur si ushqim te preferuar 43% e te pyeturve. Ushqim i lehte i varfer ne kalori.

LULESHTRYDHE ME SHLLAK
Miti Luleshtrudheve qe shtojne epshin vazhdon te jete i forte. Te shoqeruara mee shllak, ato mund te jene shuam te mira per tu konsumuar para seksit. Te pakten keshtu mendojne 21% e te intervistuarve.

SHAMPANJE 
Nje pije qe tretet lehte dhe qe josh partnerin, eshte pikerisht shampanja. Ajo mbetet gjithnje ideale per nje nate te nxehte. E kane zgjedhur 19% e lexuesve.

COKOLLATE
Mbetet si prelud ne nje takim dashurie. Kalorite nuk numerohen ne raste te tilla, pasi partneret mendojne qe seksi do djege gjithçka. E kane zgjedhur cokollaten 17% e te intervistuarve.