Dikur vraponte pas fanellave te yjeve, sot eshte ‘mbret’ (Foto)

A mund te besoni se dikur talenti kroat ishte vetem mbledhes i topave gjate ndeshjes futbollistike.
Por, tani ky djalosh qe shini ne fotografine e mesiperme eshte transferuar ne Real Madrid, transmeton Telegrafi.

Behet fjale per Mateo Kovacic, i cili ne nje ndeshje te para 10 viteve ne mes te Liverpool dhe Dinamo Zagreb, i kerkoi fanellen e legjendes se “The Reds”, Stiven Gerrardit.

Por, si duket ish-reprezentuesi anglez nuk e kishte pare te rruges t’i jepte fanellen tani talentit kroat, i cili per nje shume prej 28 milione euro kaloi ne radhet e klubit “mbreteror” spanjoll.

Burimi: Telegrafi