Dortmund vs Real, sfida e se vertetes per djemte e Klopp

Champions League / Spektakli i Champions League futet ne fazen me te nxehte. Reali udheton i qete ne Gjermani i sigurt nga rezultati i takimit te pare 3-0. Djemte e Klopp nuk kane asgje per te humbur dhe do te kerkojne fitoren deri ne fund.

Formacionet

Borussia Dortmund(4-2-3-1): Weidenfeller, Piszczek, Sokratis, Hummels, Grosskreutz, Sahin, Jojic, Reus, Mkhitaryan, Aubameyang, Lewandowski
Real Madrid(4-3-3): Casillas, Carvajal, Ramos, Pepe, Coentrao, Alonso, Modric, Illarramendi, Bale, Di María, Benzema