E thote ish trajneri. Martin Odegaard, talenti qe u ble vetem per imazh!

Lidhur me artikullin:

Ish-trajneri i Real Madrid, Carlo Ancelotti pretendon se nenshkrimi me Martin Odegaard, ishte thjeshte nje shfaqe per te permiresuar imazhin dhe marredheniet e klubit me publikun. Gjiganti spanjoll arriti nje marreveshje me mesfushorin nga Stromsgodset ne Janar te vitit 2015, kur futbollisti ishte vetem 16, duke fituar nje ankand me klubet elitare te Europes, qe garonin per te firmosur me norvegjezin. Fantazisti adoleshent nderkohe ka bere vetem nje paraqitje me ekipin e pare, duke kaluar pjesen me te madhe te kohes ne kryeqytetin spanjoll me ekipin e rezervave te Real Madrid.

Ne nje ekstrakt te librit te tij “Udheheqje e qete”, Ancelotti shkroi:

“Kur Florentino Perez blen nje futbollist norvegjez, ti thjeshte do te duhet ta pranosh ate. Per me tej, presidenti vendosi se ai duhej te luante tre ndeshje me ekipin e pare, si nje ushtrim ne lidhje me marredheniet me publikun. Ai mund te jete futbollisti me i mire ne bote, por nuk me intereson, pasi ai nuk ishte nje futbollist te cilin e kisha kerkuar une. Ajo blerje ishte vetem per te zhvilluar marredheniet me publikun”, deshmon Ancelotti ne librin e ti