11 Romelu Lukaku

Formacioni më i mirë i Rusi 2018 (Fotogaleri)

Botërori sapo ka përfunduar dhe Franca është shpallur me meritë kampione e Botës. Harry Kane është shpallur golashënuesi më i mirë i Rusi 2018 me 6 golat e shënuar. Thibaut Courtois është shpallur portieri më i mirë. Luka Modric  futbollisti më i mirë i këtij botërori dhe Kylian Mbappe futbollisti më i mirë i ri.

Ndërkohë është shpallur dhe formacioni më i mirë i këtij botërori.  Mungojnë emra të rëndësishëm si Lionel Messi, Cristiano Ronaldo dhe Neymar por lojtarët që janë në këtë formacion e kanë merituar plotësisht. Madje edhe ata lojtarë që janë ulur në stolin e rezervave

Në fotogalerine e mëposhtme është formacioni më i mirë sëbashku me rezervat.