Francesco Totti: “Lojtari me i mire me te cilin kam luajtur? Do te habiteni”

Lidhur me artikullin:

Francesco Totti mendon se shoku i ekipit me i mire ka qene Antonio Cassano. Kapiteni legjendar i Roma-s u be 40 vjeç muajin e kaluar dhe eshte ulur me Corriere dello Sport per te folur rreth karrieres se tij. Ai u pyet te permendte lojtarin me te mire me te cilin ka luajtur.

“Teknikisht, Cassano. Cassano, pasi merreshim vesh shume mire ne fushe dhe e gjenim njeri-tjetrin ne çdo moment. Kishim nje raport te mire edhe jashte fushe, keshtu qe sinkronizoheshim mire.”

“Po flasim per nje nga lojtaret me te mire jo vetem ne Itali, por ne Evrope, pasi per sa i perket vetem talentit ai ishte nje fenomen. Me pas ishte Gabriel Batistuta, Vincenco Montella, keta lojtare qe bere histori te Roma. Ata duhet te mbahen mend pasi ishte nje kenaqesi t’i shihje teksa luanin dhe ishte me fat qe luaja perkrah tyre.” Marredhenia e Totti-t me trajneret nuk ka qene gjithmone e mire. “Trajneri me te cilin kam kaluar me mire ishte Zeman.”

totti cassano