Fushata sensibilizuese e kombëtares së Gjermanisë ndez debate

Një fushatë sensibilizuese e kombëtares gjermane të futbollit per njerëzit që nuk flasin dhe nuk dëgjojnë, ka shkaktuar debate të mëdha në Gjermani.

Një poster i skuadrës me 23 lojtarë ka bërë që në Gjermani të ketë polemika. Trajneri Joachim Low ka deklaruar se listën përfundimtare të lojtarëve që do të udhëtojnë në Rusi do ta shpallë më 4 Qershor dhe ai ende nuk ka vendosur se kush do të jenë 4 futbollistët që do të qëndrojnë në Gjermani

Sipas posterit të publikuar këta do të jenë lojarët që do të udhëtojnë në Rusi

Luaj Me Ne Luaj Online Kliko Ketu lottosport.com.al

Portier:

Manuel Neuer (Bayern Munich), Marc-André Ter Stegen (Barcelona) y Bernd Leno (Bayer Leverkusen).

Mbrojtës:

Jerome Boateng (Bayern Munich), Mats Hummels (Bayern Munich), Matthias Ginter (Borussia Mönchengladbach), Jonas Hector (Colonia), Joshua Kimmich (Bayern Munich), Marvin Plattenhardt (Hertha de Berlín), Antonio Rüdiger (Chelsea) y Niklas Süle (Bayern Munich).

Mesfushorë:

Julian Brandt (Bayer Leverkusen), Julian Draxler (PSG), Leon Goretzka (Schalke 04), Ilkay Gündogan (Manchester City), Sami Khedira (Juventus), Toni Kroos (Real Madrid), Thomas Müller (Bayern Munich), Mesut Özil (Arsenal), Marco Reus (Borussia Dortmund) y Leroy Sané (Manchester City).

Të përjashtuar janë: Sebastian Rudy, Nils Petersen, Jonathan Tah dhe Kevin Trapp