Handanovic: “4 sezone te Inter te cuara dem. Dua te luaj ne Champions”

Lidhur me artikullin:

Portieri i Inter Samir Handanovic ka dhene nje interviste per Il Corriere dello Sport duke folur per kater vitet e tij te ne klubin zi-kalter.

“Jam duke punuar fort dhe ndihem mire. Nuk jam i kenaqur per kater sezonet e para te kaluara te Inter. Une luaj ne nje klub te madh por gjerat nuk kane shkuar ashtu siç i prisja.”

“Une doja te fitoja, por nuk e kam bere akoma. Presidenca ka ndryshuar dy here, shume lojtare kane ardhur dhe shume lojtare jane larguar. Duhet nje program per te fituar. Duhet nje plan afatgjate per 2-3 vite, sigurisht qe kur ndryshohen shume gjera pernjehere do te duhet me shume kohe derisa te arrish objektivat.”

“Jam i zgjenjyer pasi nuk kam luajtur kurre ne Champions League. Mendoja se do te luaja me Inter, por akoma eshte nje objektiv i imi. Mendoj se do te qendroj, por nuk i dihet kurre. Nuk me pelqejne premtimet, Juventus eshte me i forte se 12 muaj me pare por nuk do te nenshkruaja per vendin e trete. Mancini eshte gjithmone i qete me ne.”