Hazal Kaya ose Nihali: “Dashuri e ndaluar ishte fati i jetes time”

Lidhur me artikullin:

Aktorja e njohur Turke Hazal Kaya, nuk eshte e komentuar vetem ne Turqi per rolet e saj te suksesshme, por ajo eshte shume e njohur dhe e suksesshme edhe jashte kufijeve.

Ne Shqiperi nihet me rolin e saj Nihal tek seriali ‘Dashuri e Ndaluar’. Kohet e fundit Hazal ka qene shume e komentuar ne mediat vendase, pasi thuhej se ajo eshte perjashtuar nga seriali ‘Adini Feriha Koydum” e cila kishte rolin kryesore ne kete serial, ku sipas tyre Hazal nuk ishte depertuese ne interpretimet e saj, por Hazal ka mohuar keto zera duke thene se eshte shkeputur per shkaqe shendetesore. Karrieren e saj ne aktrim ajo e nisi ne moshen 16 vjeçare.

Gjithashtu 25 vjeçarja ka folur edhe per rolin e saj ne serialin Dashuri e ndaluar, duke e konsideruar si fatin me te madh te jete, interpretimin e saj ne kete serial, dhe bashkepunimet me aktoret me aktoret si Kivanç Talitung, apo Beren Saat. Per sa i perket jetes se saj private, Hazal eshte e dashuruar, por qe nuk ka preferuar te jape detaje me shume rreth marredhenies se saj.
Ne vitin 2014 ajo eshte zgjedhur si aktorja me e bukur ne Turqi.

Aktualisht Hazal po ndjek studimet artet e interpretimit ne Universitetin Bilgi te Stambollit

3 165d5f7335ed7a50fed0b45e9c133b686df37543 hazal-kaya-all-dergisi-kapak-cekimi_8542010-9520_1280x720 Hazal-Kaya-Widescreen-Wallpapers hd-hazal-kay-043607CJ hzlkaya


  • Ashen

    Si nje fanse e Hazalit ju lus qe te permiresoni artikullin pasiqe Hazali eshte nje vajze shume e talentuar dhe e famshme ne Turqi dhe nuk eshte aspak e vertete qe ajo eshte perjashtuar nga seriali Adini Feriha Koydum. Ky serial po then rekorde ne gjith boten se fundmi eshte shitur ne Indi (seriali i par Turk). Si duket e keni keqpkuptu ndonje artikull po gjithashtu duhet te keni kujdes se cilat portale perktheni nga Turqia sepse atje ka shume je profesionale por asnje nuk ka thene kete gje. Pas ferihase ajo ka bere serialin Son Yaz, A.S.K dhe Maral si dhe filmin ne kinema Itirazim Var e se shpejti edhe filmin tjeter Bankasi.
    Edhe me pare ne TV Klan keni thene se eshte e martuar dhe ka nje vajze gje qe aspak nuk qendron sepse hazali eshte vetem 25 vjec dhe nuk eshte nga ato qe martohet kaq e re.
    Nese keni mundesi ju lus qe te transmetoni Adini feriha Koydum en menyre qe publiku shqiptare te njohe nje nga sukseset mete medha Turke, qe theu rekordin e shikueshmerise se sulltanit ne shume vende