Hidhet shorti i Kategorisë Superiore per sezonin 2018 – 2019. Që në javën e parë një supersfidë. Në javën e 6 derbi i Kryeqytetit

Në ambientet e Federatës Shqiptare të Futbollit është hedhur paraditen e sotme shorti për sezonin 2018-2019 të Kategorisë Superiore.

Në ceremoni morën pjesë sekretari i FSHF-së Ilir Shulku dhe përfaqësues nga të 10 klubet pjesëmarrëse në këtë edicion të Superiores, ndërsa u transmetua live në Supersport News.

Shorti propozoi një supersfidë që në javën e parë, kur Skënderbeu do të presë Partizanin në Korçë, ndërsa derbi i kryeqytetit do të luhet vetëm në javën e gjashtë.

Kujtojmë që Kategoria Superiore starton më 19 Gusht dhe do të transmetohet ekskluzivisht vetëm në Supersport, për periudhën 2018-2022.

Më poshtë kalendari i Kategorisë Superiore për sezonin 2018 – 2019

Kalendari i plotë i sezonit 2018-2019: 
JAVA 1:
Tirana-Kamza
Teuta-Flamurtari
Kukësi-Laçi
Luftëtari-Kastrioti
Skënderbeu-Partizani

JAVA 2
Kamza-Partizani
Kastrioti-Skënderbeu
Laçi-Luftëtari
Flamurtari-Kukësi
Tirana-Teuta

JAVA 3
Teuta-Kamza
Kukësi-Tirana
Luftëtari-Flamurtari
Skënderbeu-Laçi
Partizani-Kastrioti

 

 

JAVA 4
Kamza-Kastrioti
Laçi-Partizani
Flamurtari-Skënderbeu
Tirana-Luftëtari
Teuta-Kukësi

JAVA 5
Kukësi-Kamza
Luftëtari-Teuta
Skënderbeu-Tirana
Partizani-Flamurtari
Kastrioti-Laçi

JAVA 6
Kamza-Laçi
Flamurtari-Kastrioti
Tirana–Partizani
Teuta-Skënderbeu
Kukësi-Luftëtari

JAVA 7
Luftëtari-Kamza
Skënderbeu-Kukësi
Partizani-Teuta
Kastrioti-Tirana
Laçi-Flamurtari

JAVA 8
Kamza-Flamurtari
Tirana-Laçi
Teuta-Kastrioti
Kukësi-Partizani
Luftëtari-Skënderbeu

JAVA 9
Skënderbeu-Kamza
Partizani-Luftëtari
Kastrioti-Kukësi
Laçi-Teuta
Flamurtari-Tirana