Akrepi

Terheqja e atmosferave ekzotike dhe vendet e rrethuara nga nje ajer misteri jane shume interesante per te lindurit ne shenjen e Akrepit. Shkretetira Tuniziane, Marrakeshi ose India e larget, mund te jene vendet ideale.

 

Akrepi pelqen edhe te udhetoje ne vetmi qe te mund te rigjeneroje mendjen dhe shpirtin e tij, duke kaluar dite te mbushura me relaks dhe meditim.

Influksi i Plutonit, planetit te rilindjes, qe drejton kete shenje, do te lejoje qe Akrepi te marre gjithcka te mundur nga keto udhetime.
Nga ana tjeter Akrepi kerkon te kete edhe emocione te forta:

Nje pushim ne Amsterdam mund te jete destinacioni i duhur per te vizituar nje destinacion te mrekullueshem dhe trasgresiv.