Binjaket

Dashuria- Fillon ne menyre shume pozitive ky vit i ri me Jupiterin dhe uranin qe deri ne daten 26 qershor do te kene lidhur nje pakt me Kupidin duke favorizuar fillimin e historive te reja apo forcimin e atyre ekzistuese.

Yjet megjithate ju keshillojne te beni kujdes; me Neptunin ne kuadrature qendron gjithmone rreziku per te patur nje verbim. Prandaj filloni gjithscka me kujdes.

Shendeti- Cilesia e mire e energjive ju premton qe per pjesen me te madhe te vitit te keni nje trup dhe nje mendje te shendetshme.

Por nese jeni tipa sendentare, jeni te ftuar qe te gjeni kohen per te djegur pak kalori dhe mos e lini shpesh veten te lire qe te hani shume. Me Jupiterin ne tranzit ne shenje, mund te merrni disa kile jo te pelqyeshme me shume.

Puna- Neptuni jo harmonik per te gjithe vitin mund te jape nje prerje me raportet dhe zakonet e se kaluares dhe tu jape hapesire per mundesite e reja. Me Jupiterin ne tranzit ne shenjen tuaj deri ne daten 26 qershor, ofertat dhe mundesite nuk do ju mungojne.

Megjithate do te ishte mire qe ta mbanit veten larg atyre personave qe duan tu terheqin me dhune ne projekte qe nuk ua mbushin mendjen. Mos kini turp qe te mos pranoni ofertat.

Parate- Statistikat astrologjike e konfirmojne; kur Jupiteri planeti i parave tranziton ne nje shenje, te lindurit ne ate shenje shpesh jetojne nje periudhe shume te mire ekonomike.

Kete vit deri ne daten 26 qershor do  te jete rradha juaj. Eshte e lehte qe te rriten te ardhurat tuaja dhe ju te administroni ato me mire. Edhe Fati do te jete ne anen tuaj duke ju ndihmuar te keni ndonje fitore.