Bricjapi

Te lindurit ne shenjen e Bricjapit mund te jene ose hames te medhenj, ose te tjere totalisht te dizinteresuar ndaj ushqimit.

 

Pergjithesisht jane pelqyes te ushqimit dhe vererave te shtrenjta.

Pjatat duhet te sherbehen mire dhe te sherbehen ne nje tavoline te rregulluar shume bukur.

Pasioni i tyre eshte cokollata, sidomos cokollata e zeze.

Disa keshilla

  • Merrni vitaminat e grupeve A,C,E,D sepse kurojne artritin dhe frakturat e kockave.
  • Merrni kripen tuaj qelizore, fosfatin e kalciumit (qe gjendet ne bizele, spinaq, luleshtrydhe).