Demi

Dashuria

Nje ndjesi plotesie do ju mbushe per dhjete ditet e para te muajit, kur, fale bashkimit te Merkurit, Venusit dhe Marsit do te jeni shume sensuale.

Nuk do ju lejohet qe te qendroni pa levizur qe nga data 10 e deri ne fund te muajit pasi ndienjat do te kene sfumatura cerebrale, me nje shtim te paqetesise. Mundesi te mira per ata qe jane single dhe shume ndermarres.

Shendeti

Marsi ne shenje do te garantoje nje rezistence te mire. Do te jeni reaktive dhe mund te tregoheni ndonjehere edhe kokeforte dhe te prirur per te kaluar limitet tuaja personale. Me mire te beni kujdes.

Mireqenia dhe forma fizike do te jene te mbeshtetura nga Venusi deri ne daten 10 maj, dhe me pas mund te keni nje tendence per nervozizem.

Puna

Demet e lindur ne dhjetediteshin e pare, te frymezuar nga Neptuni dhe te mbeshtetur nga Plutoni, por te frenuar nga Saturni, po jetojne ndryshime te rendesishme, qe konkretizohen edhe me shume ne muajin e ardhem me Jupiterin ne favor.

Ky muaj do te jete i pandalshem dhe do te jeni te vendosur te mbroni burimet dhe arritjet tuaja nga sulmet e mundshme.

Parate

Do te keni deshire qe te guxoni paksa apo per te shfrytezuar ashtu si duhet disa kursime tuajat; keshilla eshte qe duhet te prisni edhe disa jave, kur influksi i Jupiterit do ju garantoje nje zgjerim te sigurte.

Ne dy javet e para te muajit do jeni shume mire dhe te kenaqur nga aktivitetet tuaja. Me pas do te shkojne gjerat me shpejt e me me pak fryte.