Derri

( 1935, 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007, 2019 )

Mundohuni te mos jeni shume te hapur me te gjithe, pasi jo gjithkush ju do te miren. Kjo vlen me shume per te lindurit e stines se veres, pasi te linurit e stines se veres jane ata te cilet jane me te predispozuar per te qene me “llafazane”.

 

 Keshillohet qe te ndermerrni ndonje sport apo aktivitet fizik, per te shkarkuar stresin dhe per te mbajtur veten ne forme.

Niseni qe ne muajt e pare te vitit, dhe ne vere do te filloni patjeter te shihni rezultatet dhe te ndieni kenaqesine e formes tuaj te re. Gjithshka ju duhet eshte vetem pak vullnet dhe durim. Ju e keni zakon t’i kerkoni rezultatet qe ne ditet e para pasi nuk shquheni per durim, por si thote ajo shprehja: “Roma nuk u ndertua per nje dite!”.

Perseritjani vetes kete, here pas here dhe do ta keni me te lehte. Me familjaret duhet te tregoheni te durueshem pasi edhe ata kane problemet e tyre dhe ju nuk duhet qe gjithmone tu ngarkoni persiper edhe problemet tuaja .

Por kur e keni te nevojshme nje ndihme prej tyre, mos hezitoni ta kerkoni, pasi ata jane te gatshem t’ju ndihmojne. Pra, nese nuk tregoheni mendjelehte dhe keni pak vullnet e durim, viti 2011 do te jete nje vit i mrekullueshem per ju.