Gjarpri

( 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013 )

 

Keto persona do te marrin ndihme nga te tjeret pa ndonje komplikacion te papritur dhe per shkak te kesaj ata do te marrin rezultate frytdhenese pa u lodhur shume. 2011 nuk eshte vit shume i mire per ata persona qe duan te nisin nje marredhenie.

 

Ju mund te prisni disa ndryshime ne gjysmen e pare te vitit 2011 dhe kjo ndodh sepse do te jeni akoma te influencuar nga yjet e vitit te kaluar.

Ju keshillohet mos merreni shume per te larguar thashethemet kete vit, pasi ato do te zhduken vete. Periudha midis Korrikut dhe Nentorit do te jete periudhe shume e mire per te socializuar.

Persa i perket anes profesionale, te lindurit ne pranvere dhe vere do te kene shume fat. Ju qe punoni si te vetepunesuar do te keni nje rritje te klienteles kete vit. Ju qe kerkoni nje pune te re, keshilloheni qe te jeni me fleksibel qe te shfrytezoni ne maksimum mundesite qe ofrohen.

Ju qe keni lindur ne pranvere dhe ne dimer duhet te tregoheni me te kujdesshem kete vit, ka shume mundesi qe ju te humbisni punen. Por ylli juaj me fat do ju ndihmoje te ecni perpara pa shume problem. Per kete arsye ju do te dilni i pademtuar nga cdo gje.

Udhetimi nuk perben planet tuaja kete vit, por per ndonje arsye te papritur ju ndoshta udhetoni jashte shtetit. Keshilloheni te jeni te kujdesshem me ceshtjet financiare kete vit. Familja dhe miqte do ju mbeshtesin plotesisht dhe do te jene me fat per ju kete vit. Pra, viti 2011 pergjithesisht do te jete vit shperblyes per ju.