Kali

( 1930, 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014 )

Parashikohet nje vit mjaft frytdhenes persa i perket te ardhurave financiare , sidomos ne gjashte mujorin e pare. Te lindurit e kesaj shenje qe kane lindur ne vjeshte ose ne dimer, pritet te kene me shume fat kete vit se ata te lindur ne pranvere ose ne vere.

 

Pergatituni per nje vit te mbushur me te reja dhe te papritura. Persa i perket anes profesionale, edhe per te lindurit ne vere do te shfaqen mjaft te mira.

Nuk duhet ta lodhni vetem me idera te teperta, sidomos te lindurit ne dimer, pasi kjo jo vetem qe do ju bente te shpenzonit shume kohe, por edhe te ndiheni pa qejf.

Gjeja me e mire qe mund te beni eshte qe t’i merrni gjerat me qetesi dhe pa nerva. Persa i perket marredhenieve ne cift, ky vit nuk parashikohet edhe shume i mbare per ju; nese jeni vetem, nuk parashikohet qe te gjeni personin e duhur, dhe nese jeni ne nje marredhenie parashikohen grindje te vazhdueshme.

Periudha ndermjet Shkurtit dhe Korrikit eshte periudha e duhur per ju qe te nisni nje pune te re apo aktivitet te ri, pasi ne kete periudhe energjite tuaja jane ne qiell. Duhet te kenaqeni me gjithshka ju ofrohet dhe mos shpenzoni kohen tuaj duke u ankuar.

Pra, pergjithesisht viti 2011 nuk eshte nje vit jashtezakonisht i mire per ju, por nuk duhet te merziteni, pasi dhe i keq nuk eshte. Le te themi qe do te jete nje vit i zakonshem.