Luani

Te lindurit ne shenjen e Luanit preferojne t’i lejojne vetes ushqime te shtrenjta dhe te rafinuara.

 

Kane deshire te perkedhelen me pjata te personalizuara per te kenaqur edhe egon e tyre.

Ndihen rehat te ulur ne krye te tavolines, duke u kenaqur me miqte, qe jane te nevojshem neper darkat e tyre.

Shpesh preferojne te kripuren dhe jo te emblen.

Disa keshilla

  • Limitoni yndyrnat dhe sheqernat dhe orjentohuni drejt nje ushqimi te thjeshte.
  • Shtoni dozat e marrjes se vitaminave C qe kane agrumet, domatet, luleshtrydhet.
  • Limitoni konsumin e pijeve alkolike.
  • Shtoni konsumin e fosfatit te magnezit, kripa juaj minerale.