Peshorja

Te lindurit ne shenjen e Peshores dine te adaptohen pa problem me shumicen e llojeve te ushqimeve e kuzhinave.

 

Por e vleresojne shume nje tavoline te shtruar me rregull dhe rregullsi ne pjatat e sjella, duke mos pelqyer pritjet e gjata.

Preferojne te alternojne receta tradicionale me pjata tipike te kuzhinave atnike dhe ekzotike.

Disa keshilla

  • Evitoni embelsirat dhe salcat shume te renda.
  • Konsumoni me shume minerale.
  • Shtoni konsumin e fosfatit te sodiumit (gjendet ne karota, luleshtrydhe, pjeshke, rrush, miser).