Peshqit

Te lindurit ne shenjen e Peshqve jane hames te pakorrigjeshem, ushqime te bollshme ne te gjitha oret e dites.

 

Pelqejne ushqimet e buta dhe te embla, pa lene pasdore edhe marrjen e karbohidrateve.

Vleresojne restorantet me nje raport te  mire cilesie dhe cmimi.

Disa keshilla

  • Ulni konsumimin e sheqernave.
  • Shtoni konsumimin e fosfatit te hekurit (eshte present tek sallata jeshile, luleshtrydhet, bajamet, spinaqi, rrushi).
  • Konsumoni jod organik qe gjendet tek peshku dhe tek frutat e detit per te mbajtur lekuren te bute dhe te hidratuar.