Shigjetari

Te lindurit ne shenjen e Shigjetarit nuk jane shume ezigjente ne tavoline por u pelqen te kene nje varietet ne pjata.

 

Do te ishte e preferuar nje pjate e pare i perpunuar dhe i shijshem, i ndjekur nga nje pjate e dyte me  e thjeshte.

Nje desert kompleton gjithcka.
Kuzhina tradicionale, me disavariacione, eshte shume e vleresuar.

Disa keshilla

  • Evitoni ushqimet shume pikante
  • Merrni sa me shume silic (gjendet tek luleshtrydhet, fiqte, qershite, dhe kumbullat) per te forcuar thonjte, floket.
  • Shtoni konsumin e vitamines B.