Ivanovic triumfon ne Tokio

Tenistja serbe Ana Ivanovic triumfoi ne Pan Pacific Open, turne qe zhvilliohet ne kryeqytetin e Japonise Tokio, pasi mposhti ne finale Caroline Wozniacki 2-0 me sete, 6-2 dhe 7-6. Edhe pse vuajti jo pak per ta fituar setin e dyte ndaj rivales daneze, Ivanovic arriti te mbyllte turneun pas asnje set te humbur. Finalja nisi ne barapeshe te plote, por ekulibrat u thyen ne Gejmin e 5-te te cilin Ivanovic e fitoi me sherbimet e kundershtares. eozniacki u dorezua pa kushte ne 3 gejmet pasardhese duke e mbyllur setin e pare ne dizavantazh 6-2. 24-vjecarja nga Danimarka qe ka mundur te triumfoje ne kete turne ne vitin 2010, iu kunderpergj rivales serbe ne setin e dyte duke kryesuar deri 3-1 me gejme, por nuk mundi ta ruante avantazhim derisa e humbi setin me tajbrejk. Numri tete ne bote pas ketij suksesi pritet te fitoje 3 pozicione ne renditje si dhe nje vend ne finalet e turneut te Singaporit qe mbyll sezonin.