Ja se si Emina Cunmulaj kercen valle dhe kendon shqip ne aeroplan (Video)

Lidhur me artikullin:

 

Modelja e njohur me fame boterore, Emina Cunmulaj, mburret se eshte shqiptare.
Ajo jo rralle here me ane te shkrimeve te ndryshme, tregon se nuk ka harruar traditat shqiptare, duke perfshir e ketu vallet, ushqimin, si dhe muziken.

Se fundmi, ajo ka treguar se eshte kenga “Kur t’i pash rruzat ne  fyte”, ajo qe e ben e t’ia hedh e valles edhe kur eshte ne aeroplan.

Me sa duket, muzika dhe vallja shqiptare, i’a kenaqin zemr en modeles s e njohur, transmeton Indeksonline.

“Jeta eshte e shkurter nese nuk e shijojm e çdo minute… duke vallezuar me muzike shqiptare me mbi 20 mij e metra lartesi. Hajde shote nga Malesia, muziken ilire e marre me veti gjith e andej neper bote, kjo esht e per krejt shqiptaret jashte”, ka shkruar modelja

Burimi : Gazeta Express


Video: