Ja se si do te jete dashuria sipas shenjave te horoskopit

Lidhur me artikullin:

Vit i Ri, kismet i ri, eshte nje shprehje popullore. Por si do te jete dashuria per 12 shenjat e horoskopit?

Dashi

Ata qe kane shenjen e dashit ne muajin shkurt do t’i ndjekin problemet me dashurine dhe do te kene pengesa per ta fituar zemren e personit qe dashurojne. Nga marsi deri ne maj do ta kompensojne te gjithe kohen e humbur dhe do te kenaqen duke shijuar dashurine. Ndjenja e optimizmit do t’i ndjeke deri ne qershor, gusht dhe nentor. Nese jeni te martuar, gjysma e pare e vitit do t’ju kaloje ne zenka dhe nervoze.

Demi

Nese jeni singell, gjysma e pare e vitit do t’ju sjelle dashuri me dikend qe do te njoftoheni ne pune. Muajt me te mira per dashuri do te jene prilli, qershori, korriku dhe shtatori, sepse atehere nje numer i madh i atyre qe nuk jane ne lidhje do t’i gjejne gjysmat e tyre ideale. Ata qe jane ne lidhje do te kene mundesine te martohen. Kini kujdes gjate tetorit dhe nentorit sepse jane muaj te krizave ne dashuri.

Binjaket

Ndoshta do t’ju ndodhe ndonje flirt ne vendin e punes dhe qe do te jete shkas per bisede tek koleget, mirepo do te dini se si ta ktheni te gjithe situaten ne favorin tuaj. Gjysma e pare e vitit do te keni ndikim te forte ne Mars, i cili ka gjasa t’ua sjelle dashurine e vertete ne jeten tuaj, veçanerisht ne mars, maj dhe qershor. Si dhe gjysma tjeter e vitit do te jete e suksesshme per ju ku do t’i perforeconi lidhjet dhe martesen tuaj.

Gaforrja

Ne pjesen e pare te vitit do te keni zenka dhe nervosa ne familje, mirepo gjithçka do te qetesohet dhe do te nisni nje fillim te ri. Lidhje te reja dashurie ka gjasa te ndodhin ne muajin janar, shkurt, prill dhe qershor, ndersa veren do ta mbani mend nga nje avanture e nxehte ne pushim. Disa prej juve do te njiheni me persona me te pjekur dhe me te moshuar te cilet do t’ju japin qetesi dhe stabilitet, posaçerisht ne tetor dhe nentor.

Luani

Gjate pjeses se pare te vitit egziston mundesia e nje lidhjeje te fshehte me dike qe veçse eshte ne nje lidhje tjeter, mirepo shume shpejt do te dilni nga kjo gje. Fillime te reja te dashurise mudn t’ju ndodhin ne maj, mirepo pjesa e dyte e vitit do te jete me e bukura per juve atehere kur fati i Jupiterit do te hyje ne shenjen tuaj. Gjate muajit maj, gusht, shtator, nentor dhe dhjetor ka gjasa te nisni nje lidhje te perkryer.

Virgjeresha

Ne janar ose shkurt do t’ju ndodhe nje dashuri e cila do t’ju le pa fryme. Ne maj dhe qershor do te keni mundesi te mira dashurie. Nese jeni ne lidhje, me partnerin do te kaloni shume mire. Gjate pjeses se dyte te vitit egziston mundesia te jeni me ndonje partner nga e shkuara, si dhen je numer i madh i atyre qe i perkasin kesaj shenje ka gjasa te nisin lidhje dashurie me dike qe veçse eshte ne lidhje.

Peshorja

Do t’i nevojiteni partnerit tuaj ne kohe krize dhe momente te veshtira te cilat e presin. Peshoret ne menyre romantike do te jene te rreshtuara drejte Demit dhe Luanit por do te jane me se paku te interesuar per Ujorin. Ata qe jane para kurorezimit duhet te bejne shume kompromis qe kjo te ndodhe . Udhetime dashurie nuk do te ndodhin ne vitin e ardhshem, keshtu qe mos u deshperoni.

Akrepi

Do t’ju terheqin persona te pjekur dhe pergjegjes, gjate muajve janar, shkurt, prill, korrik dhe gusht do te keni gjasa te nisni dashuri te re. Gjate pjeses se dyte ka gjasa te flirtoni me ndonje person me ndikim ne pune. Fat ne dashuri do te keni gjate muajve dhjetor dhe tetor.

Shigjetari

I gjithe viti do te jete i suksesshem ne dashuri. Ata qe jane ne lidhje ka gjasa te martohen, ndersa ata qe jane te martuar do te kalojne shumem ire me bashkeshortet e tyre. Gjate muajve mars, maj, gusht ka gjasa te dashuroheni ne ndonje shok apo shoqe, ndersa gjate pjeses se dyte do te dashuroheni te dikush qe do te njiheni ne rrjete sociale.

Bricjapi

Nese jeni ne lidhje, gjate pjeses se pare te vitit ka gjasa te martoheni. Disa persona do te dashurohen teper gjate muajve janar ose shkurt, ndersa gjasa per nje romance do te keni ne prill, maj ose shtator.

Ujori

Gjate pjeses se pare te vitit do t’ju pelqejne personat e suksesshem ne profesion, perderisa mundesite per flirt dhe lidhje te re do te paraqiten gjate muajve mars, prill dhe qershor. Gjate periudhes se veres do te paraqiten disa kriza ne martese, mirepo gjithçka do te kthehet ne vendin e vet ne shtator dhe tetor.

Peshqit

Mundesi me te mira per dashuri do te keni ne pjesen e pare te vitit. Dashuri e re mund t’ju ndodhe gjate muajve janar, shkurt, prill apo maj. Ne pjesen e dyte egziston mundesia te lidheni me ndonje qe do ta takoni ne ndonje event qe ka te beje me punen qe punoni. Muajte e bukura per dashuri jane tetori, nentori dhe dhjetori.