Ja si ka qene Britney Spears ne moshen 13 vjecare. (FotoGaleri)

13 vjeçare, por Britney Spears kishte dy vite pervoje ne ‘showbiz’, fale rolit te saj ne “The Mickey Mouse Club”.

Ne vitin 1995, kengetarja e famshme kishte pozuar per fotografin David Baren, ndersa tani jane publikuar fotografite.

Britney tash eshte 33 vjeçare, ndersa fillimet e karrieres se saj jane pikerisht nga show “The Mickey Mouse Club”, ku ka performuar krahas yjeve, si Justin Timberlake, Ryan Gosling, Christina Aguilera dhe Keri Russell.

Shperthimi i saj ishte ne vitin 1999, kur lancoi albumin “Baby One More Time”, i cili eshte shitur mbi 30 milione kopje ne gjithe boten dhe eshte albumi me i shitur ne histori nga nje adoleshente.