“Syri i detit”, Poloni

Ju pelqen turizmi malor? Keto vende ne Europe duhet ti vizitoni (Foto)

Kur planifikojme nje udhetim mund te zgjedhim vende nga me te ndryshmet.

Disa prej nesh preferojne detin ne çdo kohe, por ka edhe nga ata te cilet pelqejne me shume pushimet ne fshat ose ne mal.

Per ata qe kane qejf vendet malore, me poshte po ju sjellim 10 vendet me te bukura malore te Europes qe duken si vende perrallash dhe te tilla jane: Ato perveç bukurise natyrore ofrojne edhe nje larmi te madhe te aktiviteteve, qe ju mund te beni aty.