Beyonce

Kane bere ‘revolucion’ ne mode. Si kane qene dhe si jane (Foto)

Te gjithe e njohin shprehjen e famshme “E vetmja menyre per te ecur perpara eshte te ngjitesh”. Per shume te famshem, ky ishte rasti per te shkelur tapetin e kuq ne fillim te karrieres se tyre. Personazhet e njohur qe listohen me poshte kane ndryshuar shume pergjate viteve. Qe nga veshjet e çuditshme ne adoleshence, floket e shpupuritur apo menyra e qendrimit ne tapet te kuq, dalengadale kane fituar shkelqimin qe kane sot, fale eksperiences dhe karrieres disavjeçare. Sot, ato jo vetem e kane perfeksionuar menyren se si pozojne para aparateve, por kane pas vetes edhe nje skuader te tere qe merret me imazhin e tyre.

Jo me kot jane bere ikona per gjinine femerore ne te gjithe boten. Eksperienca dhe karriera e gjate u ka dhene atyre me shume besim ne vetvete, i ka bere me te pushtetshme. Keto zonja jane kthyer ne ikona fashion-i ne te gjithe boten dhe kane provuar se stili eshte gjendje shpirterore.