Karakteristikat e femrave sipas muajve qe kane lindur

Lidhur me artikullin:

Mbase nuk jane te verteta por te gjithe i besojme shenjave te fatit, sidomos femrat. Ja kush jane karakteristikat e femrave sipas muajve qe kane lindur.

Janar: femrat e lindura ne kete muaj jane serioze dhe konservatore, por edhe shume ambicioze. Jane kritike te lindura.

Shkurt: keto gra kane nje menyre abstrakte te te menduarit. Jo te gjithe mund t’i kuptojne ato. Ne anen tjeter, ato jane tmerresisht romantike! Per njeriun dashur mund te bejne gjithçka. Njerezit qe i tradhetojne nuk do t’i shohin me kurre.

Mars: keto femra jane shume te mira deri ne momentin qe nuk i merzisni. Femrat e lindura ne muajin mars jane te perkushtuara dhe besnike. Jetesa me keto gra eshte nje kenaqesi e vertete. Tipike e tyre eshte karizma e forte dhe e kane teper te veshtire te bien ne dashuri. Ato nuk ju tolerojne te flirtoni me femra te tjera.

Prill: keto gra jane diplomate. Shumica prej tyre jane xheloze, por ne qofte se ju fitoni besimin e vajzes te muajit prill, ajo do t’ju beje njeriun me te lumtur ne planet. Keto femra e hapin shpirtin e tyre vetem per ata qe mendojne se e meritojne.

Maj: femrat e lindura ne muajin maj jane shume kembengulese dhe besnike ndaj parimeve te tyre. Ato jane shume te bukura, megjithate e kombinuar me karakterin e veshtire, behen te rrezikshme per çdo njeri qe bie ne dashuri me to.

Qershor: Ato jane vajza mjaft kurioze, shume krijuese dhe komunikuese, vetem se ndonjehere e ekzagjerojne ne te folur dhe shpesh lendojne te tjeret. Ato i qendrojne besnike shprehjes se e verteta eshte me mire te thuhet ne fytyre, jo mbrapa kraheve. Ne dashuri jane lojtare shume te rrezikshme. Burrat jane si plasteline ne duart e tyre.

Korrik: femrat qe lindin ne muajin korrik jane shume misterioze. Ato jane shume te sinqerta dhe inteligjente. Nuk duan te ekspozohen ndaj konflikteve dhe jane te sjellshme me te gjithe. Per me teper, nese nje femer e lindur ne korrik bie ne dashuri ne ju, do te jete gabim i madh nese e mashtroni pasi do te humbni pergjithmone.

Gusht: nje kombinim unik i vullnetit te forte dhe egoizmit! Mos filloni “beteja” me keto femra, sepse heret a vone do te fitojne. Ato gjithmone duan te jene ne qender te vemendjes dhe nuk vuajne nga vemendja e meshkujve. Burrat humbasin mendjen ne pranine e tyre.

Shtator: vajzat e lindura ne shtator jane te bukura dhe duan marredhenie te gjata. Ato nuk jane vajza per nje nate. Nga ana tjeter jane shume kritike ndaj partnerit te tyre dhe kerkojne prej tij te permbushushe te gjitha kerkesat e tyre.

Tetor: femrat e lindura ne tetor kane nje karakter te hekurt, demonstrojne forcen dhe pavaresine. Por nga ana tjeter, jane shume emocionale. Rralle qajne perpara njerezve te tjere. Ato e dine se nuk eshte mire te hapin shpirtin per te gjithe, duke e ditur se njerezit kane tendence per te abuzojne me kete pjese.

Nentor: femrat e nentorit jane gjithmone nje hap perpara se te tjerat. Ato dine te njohin menjehere nje genjeshter. Nje gje te rendesishme duhet te dini per keto gra – ne qofte se nuk jeni gati per te degjuar te verteten, kurre mos i pyesni per mendimin e tyre.

Dhjetor: keto vajza gjithmone gjejne nje menyre per te dale fitimtare nga çdo situate. Zakonisht, ju duhen vetem disa minuta per t’ju pushtuar. Zemra e tyre eshte e madhe dhe njerezit qe i lendojne e marrin gjithmone ate qe meritojne