Keshilla per te qene nje dominuese ne shtrat

Lidhur me artikullin:

Annabelle Knight, prezantuese dhe eksperte e seksit dhe e marredhenieve jep disa keshilla se si te arrini sukses ne kete drejtim.

Nese deshironi qe te beheni partnerja me e mire seksuale, duhet ti dini keto gjera:

Seksi i mire fillon jashte dhomes se gjumit
Luani lojen tjeter, dergoni porosi “eksituese” kur eshte ne pune, priteni me nje darke romantike apo beni nje masazh me vaj aromatik.

Te jeni e gatshme per eksperimentime
Lidhjani syte partnerit tuaj dhe nxirrni nga frigoriferi akull, dhe luani me zonat e tij erogjene. Behuni imagjinuese.

Lyeni duart
Nese deshironi te “luani” me penisin e tij, lyejeni doren me lubrifikant dhe do t’i ofroni nje pervoje krejtesisht te re. Derisa jeni duke “luajtur”, mbeshtilleni me shuplake dore,sepse nese e keni me lubrifikant nuk do te ndieje dhembje.

Mos harroni pjesen midis testikujve dhe anusit
Pjesa midis testikujve dhe anusit ka nje numer te madh nervash dhe eshte shume e ndjeshme ne prekje. Shtrengojeni butesisht ate pjese me maje gishtash dhe lehtesisht beni masazh. Percillni reagimet e tij dhe pershtatjani shtypjen dhe shpejtesine sipas reagimeve te tij.

Mbani kontaktin me sy
Kur e shikoni dike drejt ne sy disa sekonda, krijohet ndjenje intime dhe intensive, posacerisht nese fytyrat ju jane afer vetem disa centimetra.

Ndermerrni kontrollin
Qendroni siper dhe vendosni se si do te zhvillohen gjerat. Lidhjani duart me nje pelhure te bute sateni, sepse pelhura e bute eshte shume me komode apo imagjinoni ndonje menyre tjeter qe ta mbani nen kontroll.


Video: