Keta jane sportistet me te pasur ne Britani te Madhe

Lidhur me artikullin:

Sulmuesi i Manchester Unitedit, eayne Rooney, ka rene ne poziten e dyte ne listen e sportisteve me te pasur ne Britani te Madhe, pasi kete liste eshte duke e kryesuar ylli i Formula 1, Lewis Hamilton, me 120 milione euro pasuri personale.
Futbollisti anglez ka rene ne poziten e dyte me 100 milione euro, raporton The Telegraph, qe i bie 20 milione euro me pak se Hamilton qe po shijon sukseset ne Formula 1, transmeton koha.net.

Ne poziten e trete gjendet piloti tjeter i Formula 1, Jenson Button, me 71 milione euro pasuri, kurse pas tij eshte tenisti Andy Murray me diçka me shume se 60 milione euro. Menjehere pas tij, ne poziten e peste gjendet veterani Rio Ferdinand me 60 milione euro.

Ne kete liste kane zene vend edhe Jose Mourinho, Steven Gerrard dhe Frank Lampard me mbi 50 milione euro pasuri.

Burimi: Telegrafi