Lajme te mira per kombetaren para ndeshjes me Danimarken

Lidhur me artikullin:

Lajmet e mira nuk kane fund per kombetaren kuqezi para dy ndeshjeve te shtatorit, pasi FIFA ka lejuar te luajne tre lojtare te saj.
Mungesa e Mergim Mavrajt ne qender te mbrojtjes ka bere me dhimbje koke perzgjedhesin Gianni De Biasin, por ai eshte qetesuar kur ka marre vesh se tre shtyllat e se ardhmes ne mbrojtjen kuqezi kane marre lejen nga FIFA dhe jane gati per keto dy perballje vendimtare.

Behet fjale per Arlind Ajetin, Berat Xhimshitin (mbrojtesi qe do te grumbullohet per here te pare me Shqiperine) dhe Naser Alijin qe eshte marre leja e nevojshme nga FIFA. Te gjithe keta futbolliste te mund te luajne me Kombetaren shqiptare duke nisur qe nga sfida e 4 shtatorit ndaj Danimarkes.

Shqiperia eshte e treta ne grupin e saj me 10 pike te tubuara, aq sa ka Danimarka, por ka nje ndeshje me pak te zhvilluar.

Burimi: Telegrafi